Bánovecká knižnica

Tak ako ľudskú múdrosť a zručnosť nachádzame v remeslách, je obsiahnutá aj v básňach, v románoch, rozprávkach, v krásnych príbehoch, ktoré sú obrazom nášho sveta. Šťastím pre nás je, že túto múdrosť a krásu môžeme objavovať v knihách.

Bánovecká knižnica

Tak ako ľudskú múdrosť a zručnosť nachádzame v remeslách, je obsiahnutá aj v básňach, v románoch, rozprávkach, v krásnych príbehoch, ktoré sú obrazom nášho sveta. Šťastím pre nás je, že túto múdrosť a krásu môžeme objavovať v knihách.

Najnovšie rozhovory:

#10 Táňa Pauhofová – Prvýkrát som si v knižnici vypožičala túto knihu
Herečka Táňa Pauhofová miluje rovnako rozhlas, divadlo a film.
#9 Lýdia Ondrušová – Mám rada aj klasikov
Príjemný priateľský rozhovor s Lýdiou Ondrušovou
#8 Tamara Heribanová – Milujem príbehy
V čom všetkom vidí Tamara Heribanová príbehy
#7 Tomáš Palonder – Hviezdoslav bol geniálny, len sme ho nechápali
Herec Tomáš Palonder vysvetlí, ako to bolo s jeho vzťahom k P.O.Hviezdoslavovi v minulosti a ako ho vníma dnes. Ako chápe poéziu?
#6 Boris Farkaš – Deti ma učili, ako meniť hlas pri čítaní rozprávok
Herec Boris Farkaš ako hosť Bánoveckej knižnice porozpráva okrem iného aj tom, ako ho deti učili, ako má meniť hlas pričítaní rozprávok. Ako si on predstavuje poéziu?
#5 Daniel Hevier – Aké je to byť maturitnou otázkou?
Rozhovor s Danielom Hevierom prináša krásne myšlienky o literatúre a vzťahu umelca k nej. Páči sa mu byť maturitnou otázkou?
#4 Lyrik – Je rap tiež poézia?
Raper a spevák, autor zbierky poézie Naničhodný poet, moderátor a performer Lyrik H nám prezradí, aký má vzťah k povinnej literatúre. Čo je to poézia a či je rap tiež poézia. 
#3 Braňo Jobus – Príbehy vysnívam, prežijem a potom zapisujem
Spevák a spisovateľ Branko Jobus prezradí, ako vznikajú jeho knihy a tiež to, či svojim deťom rozprávky číta alebo si ich rovno vymýšľa. V živote si plní svoje sny a potom o svojich zážitkoch píše knihy. Kedy na nás pôsobí poézia blahodárne? 
#2 Katarzia – V detstve som bola angažovaná recitátorka
Speváčka Katarzia nám porozpráva o svojom vzťahu k poézii, o tom, ako ovplyvňovala a ovplyvňuje jej osobný život a tvorbu. Tiež sa dozvieme, či je text piesne básňou a či je milovníčkou realizmu alebo romantizmu. 
#1 Lukáš Latinák – Príbeh o červenej čiapočke ako ho nepoznáte
Prvý podcast s Lukášom Latinákom. Herec Lukáš Latinák nám rozoberie  tajomstvo rozprávky o Červenej čiapočke. Zamyslí sa nad tým, či je povinná literatúra príjemná a kde všade by sme mohli nájsť poéziu. Ako mu chutí poézia a ako ju približuje ostatným ľuďom. 

Už vám nič neunikne

Ak sa chcete dozvedieť, čo nové pribudlo v Bánoveckej knižnici, prihláste sa na odber newslettrov. Môžete sa tešiť na nové podcasty, recepty a inšpirácie. Vidíme sa v knižnici.