Inšpirácie
Ponúkame vám recept na šatôčky s tromi náplňami. 😋 Plát lístkového cesta rozrežete na štyri veľké štvorce - budete mať štyri šatôčky. Jeden štvorec rozrežete na štyri malé štvorčeky, ale pozor, neprerežte ich v strede! Potom už len ukladáte plnky: prvá je strúhaný Bánovecký polooštiepok, druhá je zelené pesto a tretia Bánovecká nátierka s paradajkou. Postupným skladaním urobíte šatôčku, popritláčate okraje, potriete vajíčkom, posypete semienkami a upečiete v rúre na 180°C asi 20-25 minút. Dobrú chuť a pekné dni! 🤩
Zobraziť príspevokAk vám po sviatkoch chýba chuť a nápad na dezert alebo desiatu, skúste naše poháre. 🤩 Základ tvorí biely smotanový jogurt, ktorý ochutíte medom, limetovou šťavou a vanilkou. Začnite vrstviť: jogurtová vrstva, posekané čokokeksíky, maliny, znova jogurtová vrstva, keksíky, maliny. Vrstvíme podľa toho, aký vysoký máme pohár. 😉 Vrch ozdobíme malinami, sekanými pistáciami a čokohoblinami. Dobrú chuť. 😋
Zobraziť príspevok🎄Aj popri sladkých dobrotách, ktoré už určite pripravujete na Vianoce, si môžete pochutnať na niečom slanom. Napokon, netreba sa “presladiť”. 😉 Malé chutné hviezdičky sa môžu hodiť. Na polovicu lístkového cesta nastrúhate pološtiepok a poukladáte šunku. Cesto preložíte a vykrajujete hviezdičky, veď vykrajovačky máte určite poruke. Potriete ich vajcom, posypete semienkami a dáte piecť na 180°C asi 15 minút. Podávate iba tak alebo s nejakým obľúbeným dipom. Dobrú chuť a príjemné pečenie! 🤩
Zobraziť príspevok⏳Čas do Vianoc sa už naozaj kráti a niekdy si povzdychneme s tou známou vetou: “Ach, nič nestíham!”. Najlepšie je sa na chvíľku zastaviť a možno si dať niečo dobré, čo si pripravíme rýchlo a nasýti nás nadlho. A možno aj popri pečení vianočných koláčikov. Vyskúšajte napríklad náš zemiakový koláč. Na dno koláčovej misy rozpučíme zemiaky uvarené v šupke a posolíme ich. Natrieme Bánoveckú nátierku, ktorú môžeme “nariediť” dvoma lyžicami kyslej smotany. Ďalej posypeme pórom, slaninkou a strúhaným polooštiepkom. Dáme zapiecť do rúry vyhriatej na 180°C približne 15 minút. Necháme vychladnúť a pred servírovaním posypeme pažítkou. Želáme vám dobrú chuť a príjemný neuponáhľaný predvianočný čas! 🎄
Zobraziť príspevokPrajeme vám veselého Mikuláša! 🎅 Nech každý nájde vo svojej čižmičke niečo dobré a strávi pekný večer so svojimi blízkymi! Urobte si k tomu takéto milé stromčeky, ktoré pripravíte veľmi jednoducho. Lístkové cesto po bokoch narežete, v strede naplníte nakrájaným Bánoveckým Vianočným syrom, šunkou a pestom, potom nakrojené boky poprekladáte smerom do stredu tak, aby vznikol stromček. Ten potriete vajíčkom a pečiete na 200°C asi 15 minút. 😋
Zobraziť príspevokRobievate si niekedy quiche? 🤔 Slaný koláč, ktorý môžete jesť teplý, no poteší aj zabalený do krabičky studený. Na jeho základ urobíte cesto z múky (250g hladká, my sme použili špaldovú), masla (125g), 1 vajca, štipky soli, trošky vody. Hladké vypracované cesto dáme odpočinúť aspoň na hodinu do chladničky. Potom ho rozvaľkáme, vložíme do koláčovej formy (30cm), popicháme vidličkou a dáme predpiecť 10 minút na 180°C. Kým je korpus v rúre a potom chladne, pripravíme si náplň. Zmiešame 5 vajec, opraženú slaninku s cibuľou, 120 ml mlieka, sušené paradajky, listový špenát a postrúhaný Bánovecký syr, posolíme a pokoreníme. Zmes nalejeme na korpus a pečieme 50 minút na 120-150°C. Po upečení ho necháme odpočinúť, aby trochu stuhol. A určite nešetrite syrom! 🤩
Zobraziť príspevok👉Ako začínate váš deň? K jeho príjemnému začiatku patria aj raňajky. Ak ste milovník jogurtových a sladkých raňajok, vyskúšajte náš nový Smotanový jogurt s príchuťou višňa, ktorý v sebe spája zamatovosť jogurtu a jemne kyslú chuť višní. Alebo si zamlsáte radšej cez deň napríklad pri dobrej knihe? Necháme to na vás, ale ak ste ho ešte nevyskúšali, naša višňová novinka určite stojí za to, aby ste to urobili. 😉
Zobraziť príspevokČi už varíte, pečiete alebo iba tak mlsáte, vždy máme pre vás nápad na niečo dobré, čo si ľahko vytvoríte s našimi produktami “Jedna báseň”. ☺️ Poďme si niektoré z posledných receptov pripomenúť a možno vás tak inšpirujeme ešte raz. Alebo ste niektorý z nich už skúšali? Ak áno, napíšte nám, ktorý. Pekný víkend vám prajeme, priatelia! 😉
Zobraziť príspevokPonúkame vám recept na šatôčky s tromi náplňami. 😋 Plát lístkového cesta rozrežete na štyri veľké štvorce - budete mať štyri šatôčky. Jeden štvorec rozrežete na štyri malé štvorčeky, ale pozor, neprerežte ich v strede! Potom už len ukladáte plnky: prvá je strúhaný Bánovecký polooštiepok, druhá je zelené pesto a tretia Bánovecká nátierka s paradajkou. Postupným skladaním urobíte šatôčku, popritláčate okraje, potriete vajíčkom, posypete semienkami a upečiete v rúre na 180°C asi 20-25 minút. Dobrú chuť a pekné dni! 🤩
Zobraziť príspevok
