#3 Braňo Jobus – Príbehy vysnívam, prežijem a potom zapisujem

Prostredníctvom projektu Bánovecká knižnica vám budeme prinášať „kúsky“ z literatúry, o ktorých si myslíme, že by vám mohli chutiť. V jednotlivých podcastoch si budete môcť vypočuť známych hercov, spevákov, umelcov. Priblížia nám svoj vzťah k literatúre a vtiahnu nás do podmanivého sveta príbehov vyrozprávaných spisovateľmi. V rôznych farbách a príchutiach, ktoré sú tak typické pre ľudský život.

Spevák a spisovateľ Branko Jobus prezradí, ako vznikajú jeho knihy a tiež to, či svojim deťom rozprávky číta alebo si ich rovno vymýšľa. V živote si plní svoje sny a potom o svojich zážitkoch píše knihy. Kedy na nás pôsobí poézia blahodárne? 

Zdieľať:

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email

Ďalšie podcasty:

#10 Táňa Pauhofová – Prvýkrát som si v knižnici vypožičala túto knihu
Herečka Táňa Pauhofová miluje rovnako rozhlas, divadlo a film.
#9 Lýdia Ondrušová – Mám rada aj klasikov
Príjemný priateľský rozhovor s Lýdiou Ondrušovou
#8 Tamara Heribanová – Milujem príbehy
V čom všetkom vidí Tamara Heribanová príbehy
#7 Tomáš Palonder – Hviezdoslav bol geniálny, len sme ho nechápali
Herec Tomáš Palonder vysvetlí, ako to bolo s jeho vzťahom k P.O.Hviezdoslavovi v minulosti a ako ho vníma dnes. Ako chápe poéziu?
#6 Boris Farkaš – Deti ma učili, ako meniť hlas pri čítaní rozprávok
Herec Boris Farkaš ako hosť Bánoveckej knižnice porozpráva okrem iného aj tom, ako ho deti učili, ako má meniť hlas pričítaní rozprávok. Ako si on predstavuje poéziu?
#5 Daniel Hevier – Aké je to byť maturitnou otázkou?
Rozhovor s Danielom Hevierom prináša krásne myšlienky o literatúre a vzťahu umelca k nej. Páči sa mu byť maturitnou otázkou?

Už vám nič neunikne

Ak sa chcete dozvedieť, čo nové pribudlo v Bánoveckej knižnici, prihláste sa na odber newslettrov. Môžete sa tešiť na nové podcasty, recepty a inšpirácie. Vidíme sa v knižnici.